Geomania.Org Forumları

Konu Dışı => Konu Dışı => Konuyu başlatan: ArtOfMathSolving - Şubat 11, 2016, 10:03:28 ös

Başlık: 2 Önemli Soru
Gönderen: ArtOfMathSolving - Şubat 11, 2016, 10:03:28 ös
İlk önerim aynı Tübitak Olimpiyat problemleri için olduğu gibi , AIME,USAMO  gibi diğer ulusların olimpiyat problemlerinin Türkçe'ye çevrilmesi ve soruların çözümlerini yapılması için Alt forum bölümleri eklenirse Forum kaynak bakımından daha mı faydalı olur yoksa , daha karışık bir yer haline mi gelir?

İkinci sorum ise Olimpiyattaki Soruları özel yöntemlerle daha kısa çözmeye yarayan çok bilinmeyen teoremleri fantezi cebir ve fantezi geometri bölümlerinde Teorem ardından bununla ilgili çıkmış soruların çözümleri şeklinde bir pdf Ortak olarak hazırlanabilir mi? cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Başlık: Ynt: 2 Önemli Soru
Gönderen: FEYZULLAH UÇAR - Şubat 14, 2016, 01:33:12 öö
Ben öğrencilere AIME sorularını çeviri yapsınlar diye yıllık ödev olarak verdim.Güzel çeviri yaparlarsa buraya atacağım
Düşünce güzel faydalı olur kaanatidenyim
Başlık: Ynt: 2 Önemli Soru
Gönderen: scarface - Şubat 16, 2016, 07:36:54 ös
AIME ve USAMO soruları için alt bölümler açabiliriz. Tabi şu anda üzerimizde Tübitak ortaokul ve lise sorularını foruma girme gibi bir yük daha var. Bunları da ihmal etmememiz gerekiyor.

İkinci sorunuzla ilgili olarak; bu tür bir doküman hazırlayabilirsiniz. Forumda pdf olarak yayınlayabilirsiniz. Fikir vermesi bakımından ana sayfadaki makalelere göz atın derim. Özel bir konuyla - teknikle ilgili bir çalışma kağıdı hazırlamış olacaksınız. Bunu da diğer makalelerimiz gibi ana sayfada yayınlayarak zamanla alt sıralarda kaybolmasını engelleriz. Bu tür bir çalışmanız hazır olunca bana maille gönderirseniz, göz gezdirip gerekirse bazı eklemeler-çıkarmalar konusunda tavsiyede bulunabilirim. İyi çalışmalar dilerim.
SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal