Gönderen Konu: Tübitak Sınavına Nasıl Çalışmalıyım?  (Okunma sayısı 2569 defa)

Çevrimdışı ben benim

• G.O Yeni Üye
  • *
Tübitak Sınavına Nasıl Çalışmalıyım?
« : Mayıs 14, 2021, 10:19:00 ös »
Merhabalar ben Ahmet 8.sınıf öğrencisiyim 1 Temmuzda olacak Tübitak sınavına katılacağım fakat Tübitak sınavına çalışamıyorum çünkü Lgs sınavına çalışıyorum ikisine birden çalışmayı deniyorum olmuyor sadece Lgsye çalışsam Tübitak sınavına çalışmak için 1 ay kalıyor ve ben Tübitak sınavına sadece 1 ay çalışarak başaramam.Geçen sene Tübitak sınavına katıldım çok çalıştım ama 2.aşamaya geçemedim bu sene 2. aşamaya geçmek zorundayım.Lütfen biri iki sınava da rahatlıkla çalışabileceğim bir çalışma taktiği versin ve Tübitak sınavına çalışabileceğim bir kitap tavsiye etsin LÜTFENNNN
« Son Düzenleme: Mayıs 14, 2021, 10:21:56 ös Gönderen: ben benim »

Çevrimdışı Lokman Gökçe

• Lokman Gökçe
  • Administrator
  • Geo-Maniac
  • İstanbul
Ynt: Tübitak Sınavına Nasıl Çalışmalıyım?
« Yanıtla #1 : Mayıs 15, 2021, 06:33:38 ös »
Merhaba Ahmet, evet  $1$ ayda kimse bir matematik olimpiyatına hazırlanamaz. Aslında ortaokul kademesinde; çalışma hızına göre, öğrencinin yeteneğine göre $2$ veya $3$ yıllık bir hazırlık sürecinden sonra Tübitak Ortaokul $1.$ aşama sınavından geçilebilecek düzeye geliniyor. Şu anda $50$ kişilik bir öğrenci grubu $2.$ aşama sınavına çağrılmaktadır. Çoğunlukla $8.$ sınıf öğrencileri ve daha az sayıda da $7.$ sınıf öğrencileri $2.$ aşamaya katılmaya hak kazanıyor. ($2020$ yılı $2.$ aşamaya katılmaya hak kazanan $3$ tane de $6.$ sınıf öğrencisi olmuştu.)

Yani genellikle $1$ yıllık çalışma bile yeterli değildir. Bu sebeple kişisel tavsiyem, liselere giriş sınavına konsantre ol bu sınava yönelik çalış. Kalan $1$ aylık sürede ise, çeşitli kitaplar/videolar kullanarak not alarak çalışmanı sürdür. Örneğin, burada sayılar teorisi ile ilgili olimpiyat dersleri yükledim. Genelde ortaokula yönelik, bir kısmı da liseye yönelik konu anlatımı ve soru çözümlerinden oluşmaktadır. Kitap olarak da Prof. Mustafa Özdemir'in Dahimatik isimli kitabını o süreçte hızlıca bitirmeye çalışmanı tavsiye ederim. Çalışılabilecek birçok konu vardır ama kısa sürede yapılabilecekleri yazdım sadece. Olimpiyat çalışmaya karar veren bir öğrenci için öğrenim hayatı boyunca olimpiyat çalışması asla bitmez. Her zaman yeni öğrenilecek bir şeyler vardır.

Sonuç ne olursa olsun, sonraki süreçte de yaz boyunca lise düzeyinde çalışmalarını sürdürebilirsin. Kolay gelsin ...
Uğraşınca çözebileceğim zorlukta olan soruları çözmeyi severim.

Çevrimdışı ben benim

• G.O Yeni Üye
  • *
Ynt: Tübitak Sınavına Nasıl Çalışmalıyım?
« Yanıtla #2 : Mayıs 15, 2021, 07:39:40 ös »
çok teşekkür ederim hocam

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 
SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal