Gönderen Konu: Olimpiyatlara Hazırlık Tavsiyesi  (Okunma sayısı 5046 defa)

Çevrimdışı Yerdeniz

• G.O Yeni Üye
  • *
Olimpiyatlara Hazırlık Tavsiyesi
« : Nisan 14, 2013, 11:49:11 öö »
Merhabalar...

Ben bu foruma yeni kayıt oldum. Daha bir ilköğretim öğrencisiyim; ama lise için olimpiyat hedeflerim var. Dün TÜBİTAK'ın İlköğretim Olimpiyatları'na girdim ve 30 doğrudan ancak 8-9 sorunun yanıtından emin olabildim. Bu sene SBS'yi atlattıktan sonra olimpiyatlara ağırlık vereceğim. Olimpiyatlar için nasıl bir çalışma yapılabilir? Edinmem gereken kitaplar neler? Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

İyi günler...

Çevrimdışı Lokman Gökçe

• Lokman Gökçe
  • Administrator
  • Geo-Maniac
  • İstanbul
Ynt: Olimpiyatlara Hazırlık Tavsiyesi
« Yanıtla #1 : Nisan 17, 2013, 06:46:30 ös »
İlköğretim düzeyinde çalışılması gereken konular daha az olduğundan işler biraz daha kolay oluyordu. Bu yıl orta okulu bitiriyor olduğunuza göre seneye lise olimpiyatına katılacaksınız demektir. 4 ana dal olduğundan 4 tane kalınca defter alarak işe başlayabilirsin. Geometri, Sonlu matematik, Sayılar teorisi, Analiz-Cebir.

Bu yaz ve 9. sınıf eğitimin boyunca her bir alanla ilgili yaklaşık 10'ar konu çalışman gerekecek. toplamda 40 kadar konuyu bitirip bol miktarda deneme sınavı, geçmiş yılların sorularını çözüp sınava hazır hale gelebilirsin. Piyasadaki olimpiyat kitaplarını al derim. Hepsini kendi kendine okuyup çalışıp anlamak mümkün olmayabiliyor. Bu çalışmalar yaklaşık 40 haftanı alacağı için SBS den sonra tabir yerindeyse 'deli gibi' çalışman gerekiyor. Motivasyonu kaybetmemek için önüne ışık tutabilecek bir olimpiyat eğitmeninin desteğine ihtiyaç duyabilirsin. Sana olimpiyat çalıştırabilecek birilerinin olduğu bir liseye kayıt yaptırmanı tavsiye edebilirim. Böylece eğitmenin yaz tatilinde seninle ilgilenir, anlatılacak konuları anlatır, ödevlendirmeler yapar. belli aralıkarla seni okula çağırıp çalışıp çalışmadığını kontrol eder. okul matematik takımına kamp yapar, yeni konular anlatıp yeni dökümanlar verir... vs. Sen de yaz tatilini çok iyi değerlendirip açığını kapatırsın.

O zamana kadar forumda http://geomania.org/forum/fantezi-cebir-arsivi/9-sinif-takim-secme-sinavi/ linkinde paylaştığımız 9. sınıf çalışma kağıtlarını ve deneme sınavlarını indirip çözerek bir birikim sahibi olabilirsin. iyi çalışmalar :)
Uğraşınca çözebileceğim zorlukta olan soruları çözmeyi severim.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 
SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal