Gönderen Konu: Geometry Expressions v1.0.55  (Okunma sayısı 8754 defa)

Çevrimdışı kurban

• G.O Yeni Üye
  • *
Geometry Expressions v1.0.55
« : Nisan 20, 2009, 03:53:08 ös »

Geometry Expressions is an Interactive Symbolic Geometry System.

Geometric figures can be defined by either Symbolic Constraints or numeric locations. Measurements on your drawing are not only presented numerically, but also expressed symbolically as Mathematical Expressions. All the usual constructions are available but also powerful, new symbolic constraints.

Geometry Expressions can be used as a stand-alone program or in conjunction with your favorite algebra system via MathML input and output.

http://rapidshare.com/files/223556461/Geometry_Expressions_v1.0.55.rar
« Son Düzenleme: Nisan 20, 2009, 04:47:28 ös Gönderen: kurban »

Çevrimdışı Tamer

• G.O Azimli Üye
  • TamEr K.
Ynt: Geometry Expressions v1.0.55
« Yanıtla #1 : Nisan 20, 2009, 07:01:00 ös »
Bu program bende var fakat bir türlü kullanmayı öğrenemedim. Kullanım kılavuzu, video ya da resimli anlatım gibi bir döküman bulabilir miyim bilgisi olan var mı ?
TamEr K.

Çevrimdışı kurban

• G.O Yeni Üye
  • *
Ynt: Geometry Expressions v1.0.55
« Yanıtla #2 : Nisan 21, 2009, 11:40:15 ös »
Arayüz İngilizce o yüzden biraz İngilizce bilmek gerekiyor. Program oldukça kolay. Ekranın sağında bulunan Tools penceresindeki Draw menüsü altındaki  çizmek istediğiniz cismi seçin. Constrain menüsünden tanımalamalar (Açı değeri, kenar orta noktası iki cismin kesim noktaları, parallelik gibi) yapabilirsiniz, Örnek bir üçgenin açılarını gireceksiniz yapmanız gereken açıyı oluşturan kenarları seçin (Birden fazla öğe seçecekseniz Ctrl veya Shift tuşuna basılı tutun) ve Constrain menüsü altında Angle'ı seçip çıkan kutucuğa değeri girin. Eğer bir değer hesaplamak istiyorsanız aynı şekilde cismi ve cismin hesaplamak istediğiniz değer cinsini Calculate menusu altında seçin.

Bu arada açıları Radyan veya Derece altında değiştirmek için File Menüsü -> Settings -> Math -> Angle Mode kısmından değiştirebilirsiniz.

Hesaplamalar sonucunda çıkan değerler nümerik değerler olmayabiliyor. Çoğunlukla diğer değişkenlere bağlı veya trigonometrik değerler şeklinde olabiliyor. Çıkan sonuç üzerine farenin sağ tuşu ile tıklandığında Copy as menüsü altında bilenen birkaç matematik programına sonucu girdi olarak aktarabiliriz.  "Send to Mathematica" ile Mathematica programına sonucu göderebiliriz. (Bu arada değerleri radyan olarak gönderiyor)

Pek kaynak bulamadım ama biraz kurcalayarak öğrendim :)

Sorularınızı bekliyorum :)

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 
SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal