collapse collapse

* Geomania Facebook!

* Kullanıcı Bilgisi

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

* Kimler Çevrimiçi

• Nokta Ziyaretçi: 22
  • Nokta Örümcek: 0
  • Nokta Gizli: 0
  • Nokta Üye: 0

Çevrimiçi kullanıcı bulunmuyor.

* İstatistikler

• stats Toplam Üye: 2956
  • stats Toplam İleti: 15492
  • stats Toplam Konu: 5512
  • stats Toplam Kategori: 12
  • stats Toplam Bölüm: 241
  • stats En Çok Çevrimiçi: 129

* En Popüler Bölümler

* Takvim

Aralık 2017
Paz Pzt Sal Çar Per Cum Cmt
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 [16]
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Geomania Facebookta!

Geomania'da ki değişiklikleri sosyal medyada takip etmek için Anasayfamızda ki "Beğen" butonuna tıklayınız.

Düzlem Geometri Problemleri

Üç bölümden oluşan bu cilt ile ulaşmak istediğimiz hedef kitle öncelikle, her yaştan geometri severlerdir. Ulusal – uluslar arası çaptaki matematik yarışmalarında geometri problemleri önemli bir yer tutmaktadır. Bizler de bu tür yarışmalara katılan öğrencilerimiz için bir kaynak kitap oluşturmayı amaçladık. Ayrıca matematik alanında proje çalışması yapmak isteyen genç ve yetenekli dimağlara, verilen problemleri geliştirip yeni fikirler ortaya koyabilecekleri bir eser sunmak istedik. İlk bölümde bir üçgenin açıortay, kenarortay, yükseklik özellikleri ele alınmıştır. Euler ve Leibnitz’e ait bazı ilginç formüllerin uygulamalarına yer verilmiştir. İkinci bölümde üçgen taşıma problemleri üzerinde durulmuştur. Ayrıca afin dönüşüm kavramının geometri problemlerine uygulanması anlatılmıştır. Üçüncü bölümde ise noktadaşlık, doğrusallık problemlerinin çözümünde izlenebilecek yollar anlatılmıştır. Homoteti kavramının bu problemlerin çözümünde nasıl kullanılabileceği açıklanmıştır. Tüm bu konular, çeşitli uluslara ait matematik olimpiyatlarında çıkmış zor ve oldukça estetik sorularla daha ilgi çekici hale getirilmiştir. Okuyucularımıza iyi eğlenceler diliyoruz…
Kitabın içeriğinden örnek için tıklayın!

* Yarışma Soruları PDF'leri

1. Aşama, 2. Aşama, Takım Seçme, IMO PDF'leri güncellenmiştir. (23 Nisan 2016)

Geomania Portal'a Hoşgeldiniz!

Geomania.Org büyüyen forum içeriğini kolay ulaşılabilir hale getirmek için bu yolu seçmiştir. İlerleyen zamanda forumda daha önce paylaştığımız (sorular dışında ki) yazılarımızı burada kategorize etmek düşüncesindeyiz. Sizlerde paylaşmak istediğiniz yazılar için portalımızı düşünebilirsiniz. Böylece hızla büyüyen Türkiye'nin en prestijli matematik portalını siz değerli üyelerimize sunuyoruz. Bundan sonra ki dönemlerde de sizlere en iyiyi verebilmek adına çalışmalarımız devam edecektir.Şimdilik forumun tüm fonksiyonlarını kullanarak anasayfamıza ısının. Bizde bu arada anasayfamıza ekleyeceğimiz yazılarımızı belirlemekle meşgul olacağız. Sevgi,saygı ve muhabbetle... Yönetim Adına Murat.

* Geomania Etiketleri

clip2012 American Invitational Mathematics Examination - 2

scarface
Ekim 24, 2012, 04:03:46 öö Gönderen: scarface
Görüntülenme: 3979 | Yorumlar: 13

2012 AIME sınavının Türkçe tercümesini sunalım ...

clipVektörler Çalışma Kağıdı

scarface
Ekim 04, 2012, 01:37:58 öö Gönderen: scarface
Görüntülenme: 4504 | Yorumlar: 2

10. sınıf öğrencilerime çalışması için Vektörler ile ilgili bir döküman hazırlamıştım. Sizlerle paylaşalım ...

clip9. Sınıf Olimpiyat Çalışma Kağıtları

scarface
Eylül 17, 2012, 12:19:46 öö Gönderen: scarface
Görüntülenme: 10362 | Yorumlar: 24

Bu yıl 17 Eylül'de liseler ders başı yapıyor. Yeni eğitim öğretim yılınız hayırlı olsun ...

Okula yeni gelen 9. sınıf öğrencileri arasından olimpiyat takımına öğrenci seçmek için hazırladığımız sınav sorularını ekliyorum. sbs'den çıkıp gelen öğrencilerin lise konularında pek başarılı olamayacağını tahmin edebiliriz. Bu sebeple sorular ilköğretim müfredatındaki konular dikkate alınarak hazırlanmıştır. Kendi okullarında takım seçme sınavı yapmak isteyen arkadaşlarımız da faydalanabilirler. Ayrıca ilköğretim olimpiyatına hazırlanan öğrenciler için de deneme sınavı olarak uygulanabilir. İyi çalışmalar ...

NOT: yazım hataları düzeltilip güncellenmiştir

clipGeometrik Eşitsizlikler (O. Bottema)

scarface
Eylül 08, 2012, 02:38:11 ös Gönderen: scarface
Görüntülenme: 3340 | Yorumlar: 4

O. Bottema, R. Z. Djordjivic, R. R. Janic, D. S. Mitrinovic, P. M. Vasic tarafından yazılıp 1969 da yayınlanan Geometrik Esitsizlikler isimli bu eserin Türkçe tercümesini www.geomania.org aracılığıyla matematik severlerin hizmetine sunuyoruz. Geometrik eşitsizlikler konusunda bir basyapıt olan bu eser Batı dünyasında bir övgü ifadesi olarak Bible of Bottema (Bottema’nın İncil’i) ismiyle anılır. Biz belli bir dine ait kutsal kitap isimlerini karıştırmadan sadece isin geometri tarafıyla ilgileneceğiz :) Kitap bitirilince övgüye layık olduğu bu yolun sarrafları tarafından zaten takdir edilecektir …

clipTümleme Prensibi ve De Morgan Problemleri

scarface
Ağustos 11, 2012, 12:35:49 ös Gönderen: scarface
Görüntülenme: 2535 | Yorumlar: 0

Sonlu matematiğin en önemli ve temel formüllerinden olan Tümleme Prensibi ve De Morgan Kuralları ile ilgili bir çalışma kağıdı hazırladık. Tümleme Prensibi ve De Morgan Kuralları'nın diğer sonlu matematik prensipleriyle beraber kullanıldığı birçok problem kurulabilir. Beğenerek okuyacağınız bir yazı olduğunu ümit ediyoruz, Kolay gelsin  :) ...

clip17. ulusal (2012) ilköğretim matematik olimpiyatı 1. aşama soruları

ERhan ERdoğan
Nisan 19, 2012, 06:48:24 ös Gönderen: ERhan ERdoğan
Görüntülenme: 15611 | Yorumlar: 40

çözüm verilmemiş sorular : 2 ve 11

xx20.ulusal (2012) matematik olimpiyatı 1. aşama soruları

scarface
Nisan 16, 2012, 01:58:01 öö Gönderen: scarface
Görüntülenme: 34920 | Yorumlar: 56

20.ulusal (2012) matematik olimpiyatı 1. aşama soruları ve çözümleri buradan verilecektir. bu yıl ben de sınava girerek 2,5 saat boyunca soruları çözdüm. geçen yıla göre kısmen daha kolay olduğundan bu yıl baraj 16 net olur diye düşünüyorum. henüz resmi sorular yayınlanmamış olmakla beraber aklımızda olan bir kaç soruyu yazalım.

Soru (UMO - 2012): n > 2012 olmak üzere 1.21 + 2.22 + ... + n.2n toplamının 10 ile tam bölünebilmesini sağlayan en küçük n tamsayısı nedir?

Soru (UMO - 2012): x3 + y3 = x2yz + xy2z + 2 denklemini sağlayan (x, y, z) tamsayı üçlülerinin sayısı nedir?

clip17. Antalya olimpiyat soruları 2012

FEYZULLAH UÇAR
Mart 24, 2012, 08:06:24 ös Gönderen: FEYZULLAH UÇAR
Görüntülenme: 8832 | Yorumlar: 33

herkese kolay gelsin

Sayfalar: 1 2 [3] 4 5

* Bilsem Online

Bilsem Grup Tarama Sınavına Hazırlık

Bilsem, Bilim ve Sanat Eğitim Merkezlerinin kısaltılmış ismidir. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her sene düzenlenen sınavla seçilen öğrenciler bu merkezlerde eğitim görür. Bilsem sınavının ilk aşaması olan grup tarama sınavı tablet bilgisayarlar üzerinden gerçekleşmektedir. Bilsem sınav soruları "genel mantık" çerçevesinde kurgulanan bir yapıya sahiptir. Grup tarama sınavı "bilsem sınav soruları" veya "bilsem sınavı" ismiyle anılıyor. Bilsem sınavına hazırlık kapsamında hazırlanan bir portaldan bahsetmek istiyoruz. Bilsem Online

Bilsem Online

Her ne kadar isim olarak doğrudan Bilsem sınavlarına hazırlık görüntüsü verse de temel amacı çocukların zeka gelişimini desteklemek. Bilsem'deki genel maksadın da bu olması sebebiyle iki konuyu bir arada ele almak daha mantıklı. Bilsem online, gerek grup tarama sınavı, gerekse de çocukların zeka gelişini desteklemek adına soru türlerini 7 kategoride gruplandırıyor. Benzeşim, şifreleme, matris, bütünden Parçaya, kısa süreli bellek, küpler ve sayı dizisi hatırlatma.

Sistem temelde bu 7 kategorideki sorulardan oluşuyor. 7 alandaki kategori testlerini tamamlayan öğrenci, "günlük çalışma etkinliği" isimli test ile her kategoriden karma soruların geldiği yeni bir test çözüyor. Bu pratikten günlük yapılıyor. Deneyim kazanan öğrenci daha sonra "bilsem deneme sınavı" ile bir sınav deneyimi yaşıyor. Ayrıca istatistikler de burada önemli bir husus. Öğrenciler, kategori, günlük çalışma ve deneme sınavının ardından sonuçlarını anlık olarak görebiliyor. Türkiye ortalama istatistikleriyle kendi test sonuçlarını karşılaştırabiliyor. Takvim uygulamasıyla geçmişe yönelik performans takibi yapmak da mümkün.

Ayrıca portal içinde bilsem nedir, bilsem sınavı ne zaman? gibi sorulara cevap bulabileceğiniz güncel bir blog bulunuyor.

* En Çok İleti Gönderenler

scarface scarface
2629 İleti
geo
1688 İleti
ERhan ERdoğan ERhan ERdoğan
1378 İleti
alpercay
765 İleti
MATSEVER 27 MATSEVER 27
739 İleti

* Son İletiler/Konular

Ynt: Tübitak Lise 2. Aşama 2014 Soru 6 Gönderen: nk6
[Aralık 10, 2017, 10:11:58 ös]

Ynt: Matematik Öğretmenliği Alan Soruları Gönderen: scarface
[Aralık 03, 2017, 12:43:22 ös]

Ynt: Eşitsizlik En Küçük Değer Gönderen: scarface
[Aralık 01, 2017, 06:15:36 ös]

Fonksiyonel denklem Gönderen: alpercay
[Aralık 01, 2017, 03:14:44 ös]

Eşitsizlik En Küçük Değer Gönderen: alpercay
[Aralık 01, 2017, 01:32:01 ös]

* Yönetim Ekibi

Mathopia admin Mathopia
Administrator
admin alpercay
Administrator
admin Ancestor
Administrator
scarface admin scarface
Administrator
admin foxmuld3r
Administrator
admin geo
Administrator
denizmavisi gmod denizmavisi
G.O Genel Moderator
ERhan ERdoğan gmod ERhan ERdoğan
G.O Genel Moderator
gmod fegi
G.O Genel Moderator
gahiax gmod gahiax
G.O Genel Moderator
gmod Eray
G.O Genel Moderator
FEYZULLAH UÇAR gmod FEYZULLAH UÇAR
G.O Genel Moderator
senior gmod senior
G.O Genel Moderator

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal