collapse collapse

* Geomania Facebook!


* Kullanıcı Bilgisi

 
 
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

* Kimler Çevrimiçi

 • Nokta Ziyaretçi: 27
 • Nokta Örümcek: 2
 • Nokta Gizli: 0
 • Nokta Üye: 1
 • Nokta Çevrimiçi Üyeler:

* İstatistikler

 • stats Toplam Üye: 2919
 • stats Toplam İleti: 15435
 • stats Toplam Konu: 5486
 • stats Toplam Kategori: 12
 • stats Toplam Bölüm: 240
 • stats En Çok Çevrimiçi: 129

* En Popüler Bölümler


* Takvim

Haziran 2017
Paz Pzt Sal Çar Per Cum Cmt
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 [24]
25 26 27 28 29 30

Bugün için herhangi bir içerik bulunmuyor.

Geomania Facebookta!

Geomania'da ki değişiklikleri sosyal medyada takip etmek için Anasayfamızda ki "Beğen" butonuna tıklayınız.

Düzlem Geometri Problemleri

Üç bölümden oluşan bu cilt ile ulaşmak istediğimiz hedef kitle öncelikle, her yaştan geometri severlerdir. Ulusal – uluslar arası çaptaki matematik yarışmalarında geometri problemleri önemli bir yer tutmaktadır. Bizler de bu tür yarışmalara katılan öğrencilerimiz için bir kaynak kitap oluşturmayı amaçladık. Ayrıca matematik alanında proje çalışması yapmak isteyen genç ve yetenekli dimağlara, verilen problemleri geliştirip yeni fikirler ortaya koyabilecekleri bir eser sunmak istedik. İlk bölümde bir üçgenin açıortay, kenarortay, yükseklik özellikleri ele alınmıştır. Euler ve Leibnitz’e ait bazı ilginç formüllerin uygulamalarına yer verilmiştir. İkinci bölümde üçgen taşıma problemleri üzerinde durulmuştur. Ayrıca afin dönüşüm kavramının geometri problemlerine uygulanması anlatılmıştır. Üçüncü bölümde ise noktadaşlık, doğrusallık problemlerinin çözümünde izlenebilecek yollar anlatılmıştır. Homoteti kavramının bu problemlerin çözümünde nasıl kullanılabileceği açıklanmıştır. Tüm bu konular, çeşitli uluslara ait matematik olimpiyatlarında çıkmış zor ve oldukça estetik sorularla daha ilgi çekici hale getirilmiştir. Okuyucularımıza iyi eğlenceler diliyoruz…
Kitabın içeriğinden örnek için tıklayın!

* Yarışma Soruları PDF'leri

1. Aşama, 2. Aşama, Takım Seçme, IMO PDF'leri güncellenmiştir. (23 Nisan 2016)


Geomania Portal'a Hoşgeldiniz!

Geomania.Org büyüyen forum içeriğini kolay ulaşılabilir hale getirmek için bu yolu seçmiştir. İlerleyen zamanda forumda daha önce paylaştığımız (sorular dışında ki) yazılarımızı burada kategorize etmek düşüncesindeyiz. Sizlerde paylaşmak istediğiniz yazılar için portalımızı düşünebilirsiniz. Böylece hızla büyüyen Türkiye'nin en prestijli matematik portalını siz değerli üyelerimize sunuyoruz. Bundan sonra ki dönemlerde de sizlere en iyiyi verebilmek adına çalışmalarımız devam edecektir.Şimdilik forumun tüm fonksiyonlarını kullanarak anasayfamıza ısının. Bizde bu arada anasayfamıza ekleyeceğimiz yazılarımızı belirlemekle meşgul olacağız. Sevgi,saygı ve muhabbetle... Yönetim Adına Murat.

* Geomania Etiketleri


xxTmoder Özel Matematik Olimpiyat Etkinliği

scarface
Mayıs 18, 2017, 01:29:08 öö Gönderen: scarface
Görüntülenme: 251 | Yorumlar: 0

Merhabalar arkadaşlar,

Adana'da düzenleyeceğimiz Tmoder Matematik Olimpiyat Kampı etkinliği vardır. Organizatör: Mücahit Mesut Erciyes bey'dir. Tlf: 0505 475 80 21 . Detayları inceleyiniz lütfen:

DUYURU:
1) Kamp programımızın içeriği yukarıdaki belgelerde belirtilmiştir, inceleyiniz. Yeni başlayanlar ve deneyimliler olmak üzere 2 farklı ders içeriği vardır. Her iki kamp da 8 gün x 8 saat ders = 64 ders saatlik bir eğitim sürecini içermektedir. İlk kampımız yeni başlayanlar için 3-11 Temmuz 2017 tarihlerinde olacaktır. İkinci kampımız ise 31 temmuz-8 ağustos 2017 tarihlerinde olacaktır. Programı incelerseniz kamp ortasında 1 günlük bir mola koyulduğunu göreceksiniz. Bunun amacı, yoğun programda sizleri fazla bunaltmamak içindir. O gün; isteyen katılımcılar şehri gezebilir, isteyen dinlenebilir, isteyen de öğrendiklerini pekiştirmek için günü değerlendirebilir. Programa akşam etüdü eklemedik. Bir ya da iki kez akşam saatlerinde deneme sınavı uygulayacağımızı belirtelim. Unutmayınız ki, hiçbir eğitim kamp esnasında çözeceğiniz kaliteli bir deneme sınavının yerini tutmaz.

2) Kamp eğitiminin verileceği mekan Celal İşbilir bey'in ExTRem Dershaneleri'dir. Yeni ismiyle Özel Nurettin Gül Temel Lisesi'dir. Adres: Turgut Özal Bulvarı -Çukurova/ADANA.

3) 64 ders saati karşılığı eğitim ücreti 1200 TL olarak belirlendi. Konaklama ve yeme/içme/ulaşım giderleri herkesin kendisine aittir. Erhan Erdoğan hocamız geometri derslerini verecek, ben de (Lokman Gökçe) sayılar teorisi, sonlu matematik ve analiz derslerini vereceğim. Kamp organizasyonunun yalnızca ''eğitim'' basamağıyla ilgileneceğim. Diğer merak ettiğiniz konular için organizatör Mücahit Mesut Erciyes bey ile irtibata geçebilirsiniz. Benim cevap vermem gereken sorularınız da olabilir elbette.

4) Katılımcı listesini Mücahit bey oluşturacaktır. Kendisiyle irtibata geçip isminizi yazdırabilirsiniz. Yeni başlayanlar kampına katılan kursiyerlerimiz arasında (vakti müsait olanlar olabilir) 20 gün sonraki deneyimliler kampına katılmak isteyenler olursa yine Mücahit Mesut Erciyes'e bildirebilir.

5) Konaklama/ Barınma: Katılımcılarımız arasında konaklama problemini kendi çözebilecekler varsa (örneğin zaten Adana'da ikamet edenler) Mücahit bey'e bildirmeliler. Bu tür bir imkanı olmayanlar için, eğitim mekanımıza 15 dakika mesafede (devlete ait) çeşitli misafirhane türü yerler bulunmaktadır. Bu tür yerlerde konaklama ayarlamasının sağlıklı yapılabilmesi için yine Mücahit bey'e isminizi yazdırmalısınız. Yani kaç kişinin kalacak evi var, kaç kişinin yok, sizin rahatınız için kesin bir listeyi önceden oluşturmalıyız.

6) Kamp için gerekli olabilecek materyaller şunlardır: birkaç çeşit renkte tükenmez kalem, kurşun kalemler, silgi, cetvel, pergel ya da çember çizmeye yarayacak aletler, müsvedde amaçlı kullanabileceğiniz bir miktar kağıt, 2 veya 4 tane kareli büyük boy defter. Defter sayısını 4 yapmanızı tavsiye ederim. 4 çeşit ders var ve her ders için bir defter tutmak isteyebilirsiniz. Size ait olacak, sağlam bilgilerle ve özgün problemlerle donatılmış ömürlük bir defter tutmak iyi olabilir. Boş zamanlarda çözmek için 1-2 olimpiyat düzeyi kitap getirebilirsiniz. Yine harddisk ya da flash bellek getirirseniz bazı doküman paylaşımları yapılabilir.  Ayrıca havlu, diş fırçası, terlik ...vs kişisel eşyalarınızı da getirmeyi unutmayınız.

Şimdilik bu kadar, görüşmek üzere ...

xxÖABT videolarım

scarface
Nisan 07, 2017, 10:58:46 ös Gönderen: scarface
Görüntülenme: 165 | Yorumlar: 1

KPSS öğretmenlik alan bilgisi sınavına hazırlanan matematik öğretmeni adayları için konu anlatım videolarımı ekliyorum. Adaylara başarılar dilerim ...

fonksiyon part 1

fonksiyon part 2

fonksiyon part 3

fonksiyon part 4

fonksiyon part 5

fonksiyon part 6

clipAnaliz Cebir Polinom kökleri Çalışma kağıdı

ArtOfMathSolving
Şubat 29, 2016, 10:48:04 ös Gönderen: ArtOfMathSolving
Görüntülenme: 889 | Yorumlar: 2

7. Soruda görülen bir hata sebebiyle yeniden düzenlenmiştir.

clipGeometri Çalışma Soruları 3

MATSEVER 27
Şubat 17, 2016, 06:02:49 ös Gönderen: MATSEVER 27
Görüntülenme: 835 | Yorumlar: 0

Geometri Çalışma Kağıdı 3
   
$17.02.16$

$\textit{Problem 1}$

$P$ noktası $ABC$ üçgeninin $[BC]$ kenarı üzerinde $AP$ doğrusu $\angle{BAC}$ açısının açıortayı olacak şekilde alınmış bir noktadır. $[AP]$ nin orta noktası $M$ olsun. $A$ dan $[BC]$ ye inilen dikin ayağı $Q$ noktasıdır. $PMQ$ üçgeninin çevrel çemberi $CM$ doğrusunu $Z$ noktasında kesiyor. Buna göre $A,Z,Q,B$ noktalarının çembersel olduğunu kanıtlayınız.


$\textit{Problem 2}$

$I$ merkezli $\omega$ çemberi $ABC$ üçgeninin içteğet çemberi olmak üzere $\omega_A$ çemberi $\omega$ çemberine dıştan teğet $[AB]$ ve $[AC]$ kenarlarına sırasıyla $A_1$ ve $A_2$ noktalarında teğet olan çemberdir. Benzer biçimde $B_1,B_2,C_1,C_2$ noktaları tanımlanıyor. $A_1A_2,B_1B_2$ ve $C_1C_2$ doğrularının belirlediği üçgen $XYZ$ üçgeni ise $XYZ$ üçgeninin içteğet çemberinin merkezinin, çevrel çemberinin merkezinin ve $I$ noktasının doğrusal olduğunu gösteriniz.


$\textit{Problem 3}$

$ABC$ üçgeninde $[AH]$ bir yükseklik ve $O$ çevrel çemberin merkezi olmak üzere $H$ dan geçen ve $OH$ doğrusuna dik olan doğru $CA$ ve $AB$ doğrularını sırasıyla $E$ ve $F$ noktalarında kesiyor. $OFB,OHB,OEC,OHC$ üçgenlerinin diklik merkezleri sırasıyla $M,N,P,Q$ noktalarıysa $MN,PQ,EF$ doğrularının noktadaş olduğunu kanıtlayınız.


$\textit{Problem 4}$

$|AC|= |BC|$ olan bir $ABC$ üçgeninin içinde $\angle{{PAB}}= \angle{{PBC}}$ olacak şekilde bir $P$ noktası alınıyor. $M$ noktası $[AB]$ kenarının orta noktası ise $\angle{{APM}}+\angle{{BPC}}=180$ olduğunu gösteriniz.


$\textit{Problem 5}$

İkizkenar olmayan bir $ABC$ üçgeninin çevrel çemberi $\Gamma$ olsun. $\angle{BAC}$ açısının açıortayı $[AC]$ kenarını $D$ noktasında ve $\Gamma$ çemberini $L$ noktasında kesiyor. $D$ noktasının $[BC]$ kenarının orta noktasına göre yansıması $E$ noktası ve $[PQ]$ doğru parçası da çemberin çapı olmak üzere $BC$ doğrusuna sırasıyla $D$ ve $E$ noktalarında dik olan doğrular $AP$ ve $QL$ doğrularını $X$ ve $Y$ noktalarında kesiyor. Buna göre $BXYC$ dörtgeninin kirişler dörtgeni olduğunu gösteriniz.


$\textit{Problem 6}$

Bir $ABC$ üçgeninde $E$ ve $F$ noktaları $[AC]$ ve $[AB]$ kenarı üstünde noktalar olmak üzere $[BE]$ ve $[CF]$ açıortayları $I$ noktasında kesişiyor. $AI$ doğrusu $ABC$ üçgeninin çevrel çemberini $A$ dan farklı bir $D$ noktasında kesiyor. $EF$ doğrusu ise $ABC$ üçgeninin çevrel çemberi ile sırasıyla $M$ ve $N$ noktalarında kesiyor. $MI$ ve $NI$ doğruları $ABC$ üçgeninin çevrel çemberiyle $P$ ve $Q$ noktalarında kesişiyor. $PQ$ doğrusu $AB$ ve $AC$ doğrularını sırasıyla $K$ ve $L$ noktalarında kesiyor. Buna göre $ABC$ ve $AKL$ üçgenlerinin çevrel çemberlerinin birbirine teğet olduğunu gösteriniz.


$\textit{Problem 7}$

$ABC$ üçgeninin $[BC]$ ye teğet olan dışteğet çemberin merkezi $J$ olmak üzere $A$ ve $B$ noktalarından geçen bir çember $J$ merkezli dış teğet çembere $M$ noktasında teğet, $A$ ve $C$ noktalarından geçen bir çember ise $J$ merkezli dış teğet çembere $N$ noktasında teğettir. $BM$ ve $CN$ doğruları $P$ noktasında kesişiyor. $[BC]$ kenarına ve $ABC$ nin çevrel çemberine teğet olan çember $\Omega$ ise $AP$ doğrusunun $\Omega$ çemberine teğet olduğunu gösteriniz.


$\textit{Problem 8}$

Düzlemde $P_1,P_2,P_3,$ $...$ $P_n$ noktaları her $i,j$ $\in$ $[1,n]$ için $|P_iP_j|$ $=$ $|i-j|$ olacak biçimde alınmıştır. Düzlemde alınan bir başka $Q$ noktası için $|QP_2|^2$ $-$ $|QP_1|^2$  $=$ $4$ ise $|QP_n|^2$ $-$ $|QP_{n-1}|^2$ in kaç olduğunu belirleyiniz.


$\textit{Problem 9}$

Bir $ABC$ üçgeninde $[AH]$ yüksekliği üzerinde bir $P$ noktası alınıyor. $E$ ve $F$ noktaları sırasıyla $[AC]$ ve $[AB]$ kenarının orta noktaları olacak şekilde alınıyor. $E$ noktasından $CP$ ye inilen dik ve $F$ noktasından $BP$ ye inilen dik bir $K$ noktasında kesişiyorsa $|KB|$ $=$ $|KC|$ olduğunu gösteriniz.


$\textit{Problem 10}$

$s(BCA)$ $=$ $90$ olan bir $ABC$ üçgeninde $C$ noktasından $[AC]$ kenarına inilen dikin ayağı $D$ noktası olsun. $[CD]$ üstünde bir $X$ noktası alalım. $[AX]$ doğru parçası üzerinde $K$ noktasını $|BK|$ $=$ $|BC|$ olacak şekilde alalım. Benzer şekilde $L$ noktasını da $[BX]$ üzerinde $|AL|$ $=$ $|AC|$ olacak şekilde alalım. $DKL$ üçgeninin çevrel çemberinin $AB$ doğrusunu ikinci kez kestiği nokta $D$ den farklı $T$ noktası olsun. Buna göre $m(\widehat{ACT})$ $=$ $m(\widehat{BCT})$ olduğunu gösteriniz.


clipEşitsizlik Çalışma Soruları 2

MATSEVER 27
Şubat 17, 2016, 05:43:16 ös Gönderen: MATSEVER 27
Görüntülenme: 739 | Yorumlar: 0

Analiz Cebir Eşitsizlikler Çalışma Kağıdı 2

$17.02.2016$


$\textit{Problem 1}$

$a^2+b^2+c^2+abc \le 4$ koşulunu sağlayan tüm $a,b,c$ pozitif gerçel sayıları için;
$$\dfrac{c(a+b)(ab+2c)}{c+2}+\dfrac{b(c+a)(ca+2b)}{b+2}+\dfrac{a(b+c)(bc+2a)}{a+2} \le 6$$
olduğunu gösteriniz.


$\textit{Problem 3}$

Tüm $x,y,z$ pozitif gerçel sayıları için;
$$\dfrac{(x^2+1)(y^2+1)}{x+y}+\dfrac{(y^2+1)(z^2+1)}{y+z}+\dfrac{(z^2+1)(x^2+1)}{z+x} \ge 2(xy+yz+zx)+K$$
olmasını sağlayan en büyük $K$ gerçel sabitini ve eşitlik durumunu belirleyiniz.


$\textit{Problem 4}$

$x,y,z$ pozitif gerçel sayıları $x+y+z=3$ eşitliğini sağlıyorsa;
$$\dfrac{x^4+y^3+z^2}{x^7+y^6+z^5}+\dfrac{y^4+z^3+x^2}{y^7+z^6+x^5}+\dfrac{z^4+x^3+y^2}{z^7+x^6+y^5} \le 3$$
olduğunu gösteriniz.$\textit{Problem 5}$

$abc=1$ eşitliğini sağlayan tüm $a,b,c$ pozitif gerçel sayıları için;
$$\dfrac{1}{a^5(b+2c)^2}+\dfrac{1}{b^5(c+2a)^2}+\dfrac{1}{c^5(a+2b)^2} \ge \frac{1}{3}$$
olduğunu gösteriniz.$\textit{Problem 6}$

Tüm $x,y,z$ pozitif gerçel sayıları için;
$$x+y+z \ge 4xyz \left( \dfrac{(2-x)(y-2)+K}{(2x+2y+1)^2}+\dfrac{(2-y)(z-2)+K}{(2y+2z+1)^2}+\dfrac{(2-z)(x-2)+K}{(2z+2x+1)^2} \right)$$
olmasını sağlayan en büyük $K$ gerçel sabitini bulunuz ve bu $K$ gerçel sabiti için eşitlik durumunu bulunuz.$\textit{Problem 7}$

$a,b,c,d$ pozitif gerçel sayılar ve $abcd=1$ ise  $\dfrac{ab+1}{a+1}+\dfrac{bc+1}{b+1}+\dfrac{cd+1}{c+1}+\dfrac{da+1}{d+1}≥4$ olduğunu ispatlayınız.$\textit{Problem 8}$

$a,b,c$ pozitif gerçel sayıları $ab+bc+ac=1$ eşitliğini sağlıyorsa aşağıdaki eşitsizliği ispatlayınız.
$$\sqrt{3}(\sqrt{a}+\sqrt{b}+\sqrt{c}) \le \dfrac{a\sqrt{a}}{bc}+\dfrac{b\sqrt{b}}{ca}+\dfrac{c\sqrt{c}}{ab}$$


$\textit{Problem 9}$

$x,y,z$ negatif olmayan gerçel sayıları $x^2+y^2+z^2=2(xy+yz+zx)$ eşitliğini sağlıyorsa;
$$\dfrac{x+y+z}{3} \ge \sqrt[3]{2xyz}$$
olduğunu gösteriniz.


xxEşitsizlik Çalışma Soruları

MATSEVER 27
Şubat 16, 2016, 08:32:04 ös Gönderen: MATSEVER 27
Görüntülenme: 868 | Yorumlar: 4

Analiz Cebir Eşitsizlikler Çalışma Kağıdı

$17.02.2016$

$\textit{Problem 1}$

$a+b+c=1$ eşitliğini sağlayan tüm $a,b,c$ pozitif gerçel sayıları için;
$${{a-bc}\over{a+bc}} + {{b-ca}\over{b+ca}} + {{c-ab}\over{c+ab}}
\leq {3 \over 2}$$
olduğunu gösteriniz.$\textit{Problem 3}$

$abc=1$ eşitliğini sağlayan tüm $a,b,c$ pozitif gerçel sayıları için;
$$\frac{ab}{a^5+b^5+ab}+\frac{bc}{b^5+c^5+bc}+\frac{ca}{a^5+c^5+ca}\leq1$$
olduğunu gösteriniz.$\textit{Problem 4}$

$a,b,c$ pozitif gerçel sayıları $a^2+b^2+c^2+2abc \le 1$ koşulunu sağlıyorsa;
$$K \left(\dfrac{1}{abc}-\dfrac{a}{b}-\dfrac{b}{c}-\dfrac{c}{a} \right) > 2(a+b+c) \left(\dfrac{1}{2a+1}+\dfrac{1}{2b+1}+\dfrac{1}{2c+1}+2(ab+bc+ca) \right)$$
olmasını sağlayan en küçük $K$ tamsayı sabitini belirleyiniz.$\textit{Problem 5}$

$a+b+c=3$ koşulunu sağlayan tüm $a,b,c$ pozitif gerçel sayıları için;
$$\dfrac{2-\sqrt{a}}{\sqrt{c+3a}}+\dfrac{2-\sqrt{b}}{\sqrt{a+3b}}+\dfrac{2-\sqrt{c}}{\sqrt{b+3c}} \ge \frac{3}{2}$$
olduğunu gösteriniz.$\textit{Problem 6}$

$a,b,c $ pozitif gerçel sayıları için $a^2+b^2+c^2+abc \le 4$ koşulu sağlanıyorsa;
$$\dfrac {1}{\sqrt {a}}+\dfrac {1}{\sqrt {b}}+\dfrac {1}{\sqrt {c}} \ge a+b+c $$
olduğunu gösteriniz.$\textit{Problem 7}$

$xy+yz+zx \ge 3$ koşulunu sağlayan tüm $x,y,z$ pozitif gerçel sayıları için;
$$\dfrac{x}{(z+1)^2} \sqrt{ \left(\dfrac{x}{y}+z \right)(y+zx)} \text{  +  }\dfrac{y}{(x+1)^2} \sqrt{ \left(\dfrac{y}{z}+x \right)(z+xy)} \text{  +  }\dfrac{z}{(y+1)^2} \sqrt{ \left(\dfrac{z}{x}+y \right)(x+yz)} \ge \dfrac{3}{2}$$
olduğunu gösteriniz.$\textit{Problem 8}$

$a^3+b^3+c^3=a+b+c$ eşitliğini sağlayan tüm $a,b,c$ pozitif gerçel sayıları için;
$$\dfrac{a}{a^2+b^2+c^3}+\dfrac{b}{b^2+c^2+a^3}+\dfrac{c}{c^2+a^2+b^3} \ge abc$$
olduğunu gösteriniz.$\textit{Problem 9}$

$x+y+z \le 3$ koşulunu sağlayan tüm $x,y,z$ pozitif gerçel sayıları için;
$$\dfrac{x^3}{x^3+3x-1}+\dfrac{y^3}{y^3+3y-1}+\dfrac{z^3}{z^3+3z-1} \le 1$$
olduğunu gösteriniz.

clipKüp Boyama

scarface
Mart 05, 2015, 11:39:55 ös Gönderen: scarface
Görüntülenme: 1439 | Yorumlar: 0

Küpün yüzeylerinin $n$ renk kullanılarak boyanması problemini incelediğimiz bir çalışmamızı sunacağız. Elde ettiğimiz sonuç, Polya'nın sayma metodu olarak bilinen yöntemle elde edilen sonuçla uyumludur. Aynı sonucu alt durum analizi yaparak elde ettik. İyi çalışmalar dileriz ...


clipLise 1. Aşama Çözümleri PDF Halinde

Eylül 29, 2013, 11:06:49 ös Gönderen: geo | Görüntülenme: 27218 | Yorumlar: 0

1998'den 2014'e kadar Lise 1. Aşama Soruları (Soru numaralarına tıkladığınızda, forumdaki ilgili başlığa yönlendirilirsiniz.)

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2016

Sayfalar: [1] 2 3 ... 5

* En Çok İleti Gönderenler

scarface scarface
2622 İleti
geo
1688 İleti
ERhan ERdoğan ERhan ERdoğan
1378 İleti
alpercay
756 İleti
MATSEVER 27 MATSEVER 27
739 İleti

* Son İletiler/Konular

Ynt: Tübitak Lise 1. Aşama 2017 Soru 2 Gönderen: halils00
[Haziran 22, 2017, 05:28:07 ös]


Ynt: Tübitak Lise 2. Aşama 2015 Soru 1 Gönderen: metonster
[Haziran 22, 2017, 08:31:14 öö]


Ynt: Fibonacci Dizisi ve Sonsuz Toplam Gönderen: Dogukan6336
[Haziran 18, 2017, 03:19:59 ös]


Fibonacci Dizisi ve Sonsuz Toplam Gönderen: metonster
[Haziran 18, 2017, 06:41:04 öö]


Tamdeğerli Denklem Gönderen: metonster
[Haziran 08, 2017, 08:11:10 ös]


* Yönetim Ekibi

Mathopia admin Mathopia
Administrator
admin alpercay
Administrator
admin Ancestor
Administrator
scarface admin scarface
Administrator
admin foxmuld3r
Administrator
admin geo
Administrator
denizmavisi gmod denizmavisi
G.O Genel Moderator
ERhan ERdoğan gmod ERhan ERdoğan
G.O Genel Moderator
gmod fegi
G.O Genel Moderator
gahiax gmod gahiax
G.O Genel Moderator
gmod Eray
G.O Genel Moderator
FEYZULLAH UÇAR gmod FEYZULLAH UÇAR
G.O Genel Moderator
senior gmod senior
G.O Genel Moderator

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal